مرکز سفارشگیری آنلاین محصول چاپ

زمان را به شما هدیه میدهیم

مرکز سفارشگیری آنلاین محصولات چاپی

زمان را به شما هدیه میدهیم

071-91301003

آموزش طراحی برچسب (لیبل) دایره

ما شرایطی را فراهم کرده ایم که بدون نیاز به صرف هزینه های زیاد برای قالب زنی و با کمترین زمان ممکن برچسب دایره خود را با قطر 2 الی 20 سانتی متر چاپ و تحویل بگیرید. با استفاده از آموزش ویدئویی با “راهنمای طراحی برچسب دایره” آشنا خواهید شد.

به منظور طراحی برچسب دایره در نرم‌افزار فتوشاپ مطابق با مراحل زیر اقدام نمایید:

1- ابتدا یک سند با سایز دایره در نرم افزار فتوشاپ ایجاد کنید.

– در نظر داشته باشید که فایل ایجاد شده با رزولوشن 300DPI  و مد CMYK باشد. 

2- با استفاده از ابزار سلکشن دایره، یک دایره لب به لب صفحه ایجاد شده رسم کرده و دایره را دقیقاً در فایل ایجاد شده قرار دهید. 

3- پس از آن با استفاده از ابزار استروک (STROKE) که از منوی Edit قابل دسترس است یک کادر برای دایره خود مشخص کنید.

 

4- هم اکنون طرح و یا نوشته های خود را در مرکز این دایره قرار دهید. در نظر داشته باشید به منظور جلوگیری از برش و از بین رفتن بخشی از طراحی خود از اطراف حدود ۳ تا ۵ میلیمتر بگذارید تا در زمان برش و قالب زنی مشکلی برای طراحی شما ایجاد نشود.

 

4- در ادامه به منظور تامین فضای کافی برای ایجاد و قالب زنی لیبل؛ حداقل ۳ میلیمتر به سایز سند اضافه میکنیم. در این صورت از داخل و خارج دایره ۳ میلی متر فضای خالی خواهید داشت.

 

– جهت اضافه کردن ۳ میلی متر فضا به سند ایجاد شده از گزینه Image و سپس Canvas Size سه میلیمتر به سایز فعلی اضافه کنید.

به عنوان مثال اگر مایل باشید یک برچسب دایره به قطر ۵ سانتی متر ایجاد کنید لازم است در ابتدا یک دایره ۵ سانتی متری رسم و پس از اتمام طراحی از اطراف نیز سه میلی متر به سایز فایل اصلی اضافه کنید. در این صورت سایز فایل شما 5.3 سانتی متر خواهد بود.

5- پس از اتمام طراحی؛ دایره فرضی که در اطراف کار ایجاد کرده اید را از فایل حذف نمایید. 

نکته اول : مجدداً یادآور می شود به منظور جلوگیری از برش طرح در زمان قالب زنی، از داخل و خارج دایره ۳ میلی متر فضای خالی در نظر بگیرید.

 

نکته دوم: در صورتی که طراحی شما دارای نقش و یا رنگ پس زمینه می باشد آن را برای کل سند تنظیم نمایید و از رنگی کردن محیط دایره به تنهایی خودداری کنید زیرا با توجه به احتمال خطای قالب زنی ممکن است پس از برداشتن برچسب، خروجی کار شما نادرست باشد و سفیدی کاغذ در اطراف دایره دیده شود. بنابراین همانطور که در فیلم آموزشی ذکر شده است بهتر است طراحی یا رنگ پس زمینه برای کل فایل چاپی شامل دایره و خارج از دایره تنظیم شود.

 

نکته سوم: از آنجایی که خطای قالب زنی وجود خواهد داشت توصیه اکید می شود در محیط دایره کادری قرار ندهید و پس از اتمام طراحی دایره فرضی ایجاد شده را حذف کنید.

نکته چهارم: این دستورالعمل برای طراحی در نرم افزارهای دیگر مانند illustrator و corel draw هم کاربرد دارد و فقط نحوه اجرا ممکن است کمی متغیر باشد ولی قواعد کلی برای طراحی اصولی طبق توضیحات داده شده ثابت است

 

مفتخریم امکان چاپ و تولید انواع برچسب و لیبل های دایره با سایز های مختلف بدون نیاز به هزینه قالب زنی و ساخت قالب را ارائه نماییم. در این صورت نیازی به صرف هزینه بیشتر برای چاپ برچسب نخواهید داشت و کافی است تنها یک فایل مناسب مطابق با این آموزش تهیه کرده و ضمن سفارش در سایت برای چاپ برچسب دایره اقدام نمایید.