مرکز سفارشگیری آنلاین محصول چاپ

زمان را به شما هدیه میدهیم

مرکز سفارشگیری آنلاین محصولات چاپی

زمان را به شما هدیه میدهیم

071-91301003

آموزش طراحی بارکد و QR کد برای چاپ

امروزه یکی از ابزارهای پرکاربرد در محصولات چاپی بارکد و یا کیو آر کد یا QR Code می باشد. معمولاً زمانی که صاحبان کسب و کار بخواهند اطلاعاتی را از طریق شبکه های مجازی و یا وبسایت خود در اختیار مخاطبان خود قرار دهند از QR Code استفاده می کنند. همچنین یکی از موارد مهمی که برای بسیاری از مشتریانی که قصد چاپ تراکت و یا برچسب در حوزه مواد غذایی و یا محصولات بهداشتی دارند بارکد مربوط به استعلام محصول مورد نظر می باشد. به عنوان مثال یک فروشنده محصولات شوینده در صورتی که بخواهد اطلاعاتی در رابطه با اصالت کالای خود در اختیار مخاطب قرار دهد میتواند یک بارکد مخصوص به خود را در تراکت و یا برچسب محصول خود قرار دهد تا مشتری با اسکن آن از اصالت کالا مطمئن شود.

حال در صورتی که بارکد و یا کیو آر کد یا QR Code مورد نظر به درستی چاپ نشود و یا از کیفیت لازم برخوردار نباشد هیچ کاربردی نخواهد داشت و امکان اسکن آن وجود ندارد. با توجه به حساسیت موضوع و درخواست مکرر مشتریان مجموعه فارس چاپ نکات کاربردی در خصوص طراحی فایل چاپی شامل بارکد و یا دیگر ابزار هایی که نیاز به اسکن دقیق دارند را در قالب و فیلم آموزشی تهیه کرده است که مشاهده و مطالعه آن را به کلیه همکاران و طراحان محترم توصیه می کنیم.

نکات مهم در طراحی و چاپ بارکد و QR Code:

نکته اول: فایل و طرح مربوط به بارکد یا QR Code بایستی از کیفیت مناسب برخوردار باشد. قبل از هرچیز اگر بارکد یا QR Code شما یک فایل با کیفیت نیست نسبت به تهیه و ایجاد فایل و تصویر با کیفیت اقدام کنید.

نکته دوم: لایه مربوط به بارکد یا QR Code بایستی تنها در یک کانال مشکی یا به اصطلاح تک رنگ مشکی قرار گیرد. در صورتی که در نرم افزار فتوشاپ طراحی میکنید مطابق با روش زیر بارکد یا QR Code را به صورت یک لایه تک رنگ در کانال مشکی قرار دهید:

1- لایه مربوط به تصویر بارکد یا QR Code را انتخاب نمایید.

2- با استفاده از پالت و یا Color Picker در نرم افزار فتوشاپ رنگ مشکی را انتخاب و کد رنگ زیر که تک رنگ مشکی می باشد را تنظیم کنید. مطابق با کد رنگ زیر تنها کانال مشکی که با حرف K مشخص شده است دارای مقدار بود و سه کانال رنگی دیگر را با عدد 0 غیر فعال کنید.

C=0 M=0 Y=0 K=100

3- پس از اتمام طراحی یک خروجی با کیفیت 300DPI با مد CMYK و با فرمت JPEG/JPG تهیه نمایید و در زمان ثبت سفارش در فارس چاپ بارگذاری نمایید.

با توجه به اینکه فارس چاپ کلیه محصولات عمومی و اختصاصی را با بالاترین کیفیت چاپ و در کمترین زمان ممکن تحویل می دهد همین حالا برای سفارش کارت ویزیت ، تراکت ، برچسب و یا سایر محصولات چاپی اقدام کنید. چنانچه سوالی دارید پشتیبانی آنلاین و تلفنی چاپخانه در خدمت شما می باشد.